DATÇA SUITS

Located in a quiet street in the heart of Datça, but within easy reach of all the city’s facilities, Datça Suites is at a location that can be reached within 4-5 minutes on foot. There is no parking problem for your vehicles.

You can start the day with a satisfying breakfast in the spacious and comfortable rooms of Datça Suites and continue the day by discovering the unique beauties of Datça.

Datça Suites offers a panoramic view of the Mediterranean with its boutique service concept. Renovated in 2018, the hotel has 3 floors and 9 boutique, modernly furnished rooms. Guests can enjoy A La Carte (table service) breakfast on our terrace with sea view and enjoy Datça during their stay.

Location
The center of the city of Datça is located on the ring road. It is easily accessible as it is located 700 meters from Kumluk Beach. Kargı beach is 3 minutes away by car. Datça Amphitheater, Ilıca thermal lake and bays are easily accessible from the hotel.

The bus stop is located very close.

Internet
Wireless internet is available in the entire hotel for free.

Car park
Free hotel car park is available in front of the property.

Book Your Room

Yorum Sahibi : GAMZE
Tesis işletmecisi Gülay Hanım ve birlikte çalıştığı arkadaşı çok yardımsever, çok güler yüzlüydü. Taleplerimizi yerine getirmek için ellerinden geleni yaptılar. Kahvaltı çeşitliliği gayet yeterliydi. Oda çok geniş ve manzarası güzeldi. Park yeri problemi yaşamadık, otelin önü müsaitti.


Yorumcu :9211723 Yaş: 31-35
Kaldığımız yer olarak çok iyiydi. Denize ulaşım da çok rahattı. Personel çok güler yüzlüydü. Yemekleri de çok iyiydi. İnsanlar tatile rahatlamak için çıkıyor. Personel yaklaşımı güler yüzlü olmaları da çok iyiydi. Geç çıkış istedik istediğiniz zaman çıkabilirsiniz dediler. O günü de değerlendirdik.

Yorum Sahibi : KAREN
“The owners were very friendly and couldnt do enough for you. Very clean. the breakfast on the terrace overlooking the sea was everything you need.
Thank you for an enjoyable stay.
Sahipleri çok dostu ve sizin için yeterince yapamadık. Çok temiz. denize bakan terasta kahvaltı ihtiyacınız olan her şeydi.
Keyifli bir konaklama için teşekkür ederiz”

Yorumcu :BEHÖZT2 Yaş: 56-60
Kahvaltısı güzeldi . Manzarası iyiydi. Denize yakın olması güzeldi.

Open chat